XII Memoriał Andrzeja Grubby – Białystok, 26.04.2018 r. - komunikat

26 kwietnia 2018 w hali sportowej SP 49 w w Białymstoku na ul. Armii Krajowej 32 odbędzie się XII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. Rywalizacja odbędzie się na etapie wojewódzkim.

W turnieju mogą startować 3 osobowe reprezentacje szkoły w tenisie stołowym składające się z dziewcząt, chłopców lub w składzie mieszanym bez zawodników rezerwowych. W trzyosobowym składzie drużyny dwie osoby muszą być z rocznika 2005 lub młodsze, natomiast jedna z rocznika 2007 lub młodsza. 

Drużyna szkolna wygrywająca zawody wojewódzkie zdobywa puchar oraz prawo startu w Finale Ogólnopolskim XII Memoriału Andrzeja Grubby.

Szczegółowy komunikat

Turniej II ligi kobiet - Białystok, 22.04.2018 r. - komunikat

Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego zaprasza wszystkich zainteresowanych na turniej II ligi kobiet, który odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2018 r. w Białymstoku na ul. Sokólskiej 1. Początek zawodów zaplanowano na godz. 10.00.

W turnieju udział wezmą trzy zespoły: ATS II Białystok, Galaxy Białystok oraz AZS Metal-Technik PWSIP Łomża. Zwycięzca zapewni sobie prawo startu w barażach o awans do I ligi kobiet. Zawody zostaną rozegrane na dwóch stołach. Sędzia zawodów będzie Dariusz Świetlicki. 

Porządek gier: ATS II - Galaxy, AZS Łomża - przegrany z 1 meczu, AZS Łomża - zwycięzca z 1 meczu.

 

8 Grand Prix Polski Weteranów - Radom, 14-15.04.2018 - wyniki

W dniach 14-15.04.2018 roku w Radomiu odbył się ósmy turniej z tym sezonie z cyklu Grand Prix Polski Weteranów. Ponad 200 zawodników z całej Polski rywalizowało w jedenastu kategoriach. Tym razem w gronie startujących znalazło się siedmiu przedstawicieli naszego województwa. Byli to: Adam Reucki (Białystok), Marcin Chwojko (Białystok), Dariusz Baruch (Białystok), Jarosław Żołądkowski (Białystok), Krzysztof Rusiłowicz (Białystok) oraz Tadeusz Zdzienicki (Białystok).

W kategorii M40 dwaj reprezentanci województwa podlaskiego, czyli Chwojko i Reucki, ukończyli turniej w przedziale 17-24. W M50 Żołądkowski zajął miejsce 9-12. W tej samej kategorii Baruch uplasował się na miejscu 31-32. W kategorii M60 Zdzienicki uplasował się na miejscu 9-12, a Rusiłowicz w przedziale 19-20.

Czytaj więcej...

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów - Dobrzyniewo D., 14-15.04.2018 - wyniki

W dniach 14-15.04.2018 r. w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym młodzików, kadetów i juniorów.

Indywidualnymi mistrzami województwa podlaskiego w kategorii młodzików zostali: Iwaniuk Zofia (Ósemka Białystok) oraz Krutul Stnisław (ATS Białystok). W kategorii kadetów najwyższe lokaty wywalczyli: Górska Michalina (Dojlidy Białystok) oraz Łukaszewicz Michał (Ósemka Białystok). W rywalizacji juniorów natomiast pierwsze miejsca zdobyli: Sokołowska Joanna (AZS PWSIP Łomża) i Wyszyński Szymon (Ósemka Białystok).

Szczegółowe wyniki:

Mistrzostwa Województwa Młodzików, Mistrzostwa Województwa Kadetów, Mistrzostwa Województwa Juniorów,

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów, Juniorów

3 Grand Prix Polski Żaków - Mława, 6-8.04.2018 - wyniki

W dniach 6-8 kwietnia 2018 roku w Mławie rozegrane zostały trzecie zawody z cyklu Grand Prix Polski Żaków. Województwo podlaskie w turnieju głównym reprezentowało czterech żaków: Łukasz Piszczatowski (KTS Wysokie M.) oraz Kacper Perkowski, Stanisław Krutul i Jan Krutul (wszyscy ATS Białystok).

W klasyfikacji końcowej najwyżej uplasował się Stanisław, który ostatecznie zajął miejsce 15. Z bardzo dobrej strony pokazał się Łukasz, który zakończył swój start w przedziale 25-32 pomimo awansu z eliminacji. Janek zakończył swój start w gronie miejsc 33-40, a najmłodszy z grona naszych zawodników, czyli Kacper wywalczył miejsce 49-56.

Czytaj więcej...