Indywidualne Mistrzostwa Województwa Seniorów - Białystok, 11.02.2018 - wyniki

Dzisiaj w Białymstoku w SP nr 49 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Seniorów i Seniorek w tenisie stołowym, które połączone były z eliminacjami do Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek. W zawodach uczestniczyło 43 tenisistów z naszego regionu.

Mistrzami województwa w grze pojedynczej zostali w tym roku Przemysław Walaszek (Dojlidy Białystok), a także Sandra Kozioł (Dojlidy Białystok). Wspólnie okazali się oni najlepsi w turnieju gry mieszanej. W turniejach gier podwójnych pierwsze lokaty wywalczyli Przemysław Walaszek/Krzysztof Kurlenda (obaj Dojlidy Białystok) oraz Łada Karolina/Łuba Weronika (obie AZS PWSIP Łomża).

Awans do Mistrzostw Polski uzyskało po dwóch najlepszych zawodników turnieju eliminacyjnego gry pojedynczej - Sandra Kozioł, Weronika Mielnicka, Maksymilian Kulpa oraz Walaszek Przemysław. Prawo startu w MP już wcześniej zapewniły sobie - Julia Szymczak i Gabriela Dyszkiewicz.

Komunikat końcowy i szczegółowe wyniki

2 Grand Prix Polski Żaków - Łaziska Górne, 2-4.02.2018 - wyniki

W dniach 2-4 luty 2018 roku w Lidzbarku Warmińskim rozegrane zostały drugie zawody z cyklu Grand Prix Polski Żaków. Województwo podlaskie w turnieju głównym reprezentowali jedynie Stanisław Krutul oraz Jan Krutul (obaj ATS Białystok).

W klasyfikacji końcowej wyżej uplasował się Stanisław, który ostatecznie zajął miejsce 21- 24. Janek zakończył swój start w gronie miejsc 49-56.

11.02.2018 r. (niedziela) o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku na ul. Armii Krajowej 32 (osiedle Leśna Dolina) odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym seniorów i seniorek. Prawo startu w turnieju mają zawodniczki i zawodnicy w wieku seniora oraz młodsi z województwa podlaskiego posiadający licencje PZTS oraz ważne badanie lekarskie.

Konkurencje Indywidualnych Mistrzostw Województwa: - gra pojedyncza kobiet, - gra pojedyncza mężczyzn, - gra podwójna kobiet, - gra podwójna mężczyzn, - gra mieszana.

Turniej gier pojedynczych zostanie rozegrany systemem pucharowym do 3 wygranych setów, z turniejem pocieszenia o miejsce 9-12. Turniej gier podwójnych i mieszanych rozegrany zostanie systemem pucharowym do 3 wygranych setów. W grach podwójnych i mieszanych o kolejności rozstawienia decyduje suma punktów pary z rankingu indywidualnego PZTS/POZTS.

Komunikat organizacyjny

Klasyfikacja po 3 GPP

3 Grand Prix Polski Seniorów - Łomża, 26-28.01.2018 - wyniki

W dniach 26-28.01.2018 roku w Łomży odbyły się III zawody z serii turniejów Grand Prix Polski Seniorów. W rozgrywkach udział wzięli najlepsi tenisiści z całego kraju. Do turnieju finałowego awansowało łącznie 13 zawodników z naszego województwa. Z racji tego, że zawody miejsce na terenie naszego województwa kilkanaście osób uczestniczyło także w turnieju eliminacyjnym.

Najwyższą lokatę w gronie kobiet zajęła Gabriela Dyszkiewicz (ATS Białystok), która uplasowała się w najlepszej 16 zawodów. Pozostałe zawodniczki uplasowały się na następujących lokatach: Julia Szymczak (ATS Białystok) - 20, Kamila Gryko (Dojlidy Białystok) - 25-32, Monika Żbikowska (AZS PWSIP Łomża) - 41-48, Karolina Łada (AZS PWSIP Łomża) - 41-48, Monika Leonowicz (ATS Białystok) - 49-56, Sandra Kozioł (Dojlidy Białystok) - 57-64, a Julia Jackowska (Dojlidy Białystok) - 57-64. W gronie mężczyzn nasze województwo reprezentowała piątka zawodników. Debiut na GPP zaliczył zawodnik białostockich Dojlid - Li Yongyin, który zakończył start w przedziale 25-32. Na dalszych lokatach uplasowali się odpowiednio: Marcin Olszewski (Dojlidy Białystok) - 41-48Krzysztof Kurlenda (Dojlidy Białystok) - 39-56, Maksymilian Kulpa (MOKS Słoneczny Stok) i Przemysław Walaszek (Dojlidy Białystok) w przedziale 57-64.

W miniony weekend, czyli w dniach 20-21.01.2018 roku w Ostródzie odbył się V turniej z cyklu Grand Prix Polski Weteranów. Ponad 210 zawodników z całej Polski rywalizowało w dziesięciu kategoriach. Tym razem w gronie startujących znalazło się aż jedenastu przedstawicieli naszego województwa. Byli to: Adam Reucki (Białystok), Marcin Chwojko (Białystok), Jarosław Dobrzyński (Płaska), Jan Bagiński (Płaska), Dobrowolski Maciej (Łomża), Zdzisław Sadowski (Czarna Białostocka), Janusz Orłów (Krasnopol), Henryk Szeszko (Augustów), Jarosław Żołądkowski (Białystok), Tadeusz Piotrowski (Białystok) oraz Krzysztof Rusiłowicz (Białystok).

W kategorii M40 Chowjko wywalczył miejsce 9-12, Dobrowolski zakończył start w przedziale 17-24, a Reucki ukończył turniej w przedziale 35-38. W M50 najlepiej zaprezentował się Żołądkowski, który ostatecznie uplasował się w przedziale miejsc 7-8. W przedziale miejsc 45-52 swój start zakończyli natomiast Bagiński i Dobrzyński. W kategorii M60 najwyżej swój start zakończył Rusiłowicz, który był 21. Sadowski uplasował się w przedziale 23-24, a Szeszko na miejscu 25-26. Orłów nie został sklasyfikowany. Najstarszy nasz reprezentant, czyli Piotrowski był drugi w rywalizacji zawodników z grupy M70.