Dojlidy Wschodzący Białystok rozpoczynają rundę rewanżową w LOTTO Superlidze

We wtorek rusza runda rewanżowa Lotto Superligi. Dojlidy Wschodzący Białystok zagrają u siebie z Palmiarnią Zielona Góra. Zespół z Białegostoku czeka wielka wojna o uniknięcie degradacji do I ligi. By zwiększyć szansę na jej korzystne zakończenie, koniecznie muszą wygrać pierwszą bitwę. Wszystko wskazuje na to, że Palmiarnia przyjedzie do Białegostoku bez swego asa - Japończyka Taku Takakiwy. Prawdopodobnie więc goście wystąpią w składzie: Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi i Kamil Nalepa bądź Łukasz Wachowiak. Dojlidy Wschodący Białystok wystawią kadrę, która walczyła w końcówce poprzedniej rundy: Wang Zeng Yi, Paweł Platonow i Yongyin Li. Ogromne znaczenie, obok dyspozycji zawodników, będzie miał też doping kibiców. Gospodarze liczą, że fani zapełnią trybuny hali przy ul. Suchowolca.
Mecz odbędzie się we wtorek (23.01.2018 r.) o godz. 18.

Klasyfikacje wojewódzkie po 2. GPP/WTK w kategorii młodzików, kadetów, juniorów oraz seniorów.

Poniżej znajdują się klasyfikacje po 2. GPP/WTK w sezonie 2017/2018 w kategorii młodzików, kadetów, juniorów oraz seniorów z uwzględnieniem wyników zawodników z województwa podlaskiego. Wyniki są stworzone na podstawie wyników weryfikowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego.

- młodzicy i młodziczki, - kadeci i kadetki, - juniorzy i juniorki, - seniorzy i seniorki

Wesołych Świąt!

Karta się musi odwrócić. Zaproszenie na ostatni mecz Dojlid w 1 rundzie !

O poprawienie sobie kiepskich humorów i opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli zagrają w czwartek Dojlidy Wschodzący Białystok, które w meczu 11. kolejki Lotto Superligi podejmą Polonię Bytom. Początek czwartkowego spotkania o godz. 18, w dużej hali przy ul. Suchowolca 26. Wstęp wolny.
 
Drużyna z Białegostoku nie będzie na dnie tabeli tylko w przypadku zwycięstwa za trzy punkty. Problem polega na tym, że w tym sezonie jeszcze całej puli nie wywalczyli, a ostatnie pięć spotkań zakończyło się ich porażkami. Dojlidy Wschodzący Białystok zagrają w tym samym składzie, co w Rzeszowie. Kibice będą mogli po raz pierwszy zobaczyć w akcji w Białymstoku 18-letniego Chińczyka Yongyina Li, a przeciwko Polonii wystąpią też Wandżi i Paweł Platonow.
 

Dojlidy Wschodzący Białystok proszą o wsparcie w meczu z Mistrzem Polski

Już jutro (wtorek, 27.11.2017) do hali ZSR w Białymstoku zawita mistrz Polski – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, który w meczu Lotto Superligi zmierzy się z Dojlidami Wschodzący Białystok. Sytuacja gospodarzy jest trudna i bardzo potrzebują zwycięstwa. Oby pokonanie mistrza kraju było znakiem powrotu na dobre tory. Zawodnicy białostockich Dojlid liczą szczególnie na wsparcie kibiców, które poniesie ich do zwycięstwa.
 
– Liczymy, że wspomoże nas też czwarty zawodnik, czyli nasza publiczność. Przy głośnym dopingu jesteśmy w stanie pokonać Bogorię i ruszyć w górę tabeli. Dlatego już teraz wszystkich serdecznie zapraszam na ten mecz – mówi menadżer klubu - Piotr Anchim.
 
Wtorkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18, w hali przy ul. ks. Suchowolca. Wstęp wolny.

ATS zaprasza na spotkanie z Optimą Lublin oraz Polmlek Lidzbark Warmiński

W imieniu klubu ATS Białystok zapraszamy na dwa mecze Ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym. W środę 18 października o godz. 18.00 dziewczyny występujące w ATSie zagrają z Polmlek Lidzbark Warmiński, a dzień później, czyli 19 października o tej samej porze rywalizować będą z Optimą Lublin. Gospodarze liczą na wsparcie kibiców w tych ważnych dla nich spotkaniach.

ATS Białystok podejmie SCKiS Hals Wadwicz Warszawa

W 3. kolejce ekstraklasy kobiet białostocki ATS rywalizować będzie u siebie z SCKiS Hals Wadwicz Warszawa. Wszystkich sympatyków tenisa stołowego zapraszamy w imieniu organizatora do wspierania drużyny podczas tej trudnej przeprawy.

Początek meczu w piątek, 13 października o godz. 18 w hali przy ul. Sokólskiej 1. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Dojlidy Wschodzący Białystok zapraszają na pierwsze domowe spotkanie w LOTTO Superlidze!

Dojlidy Wschodzący Białystok zapraszają serdecznie wszystkich pasjonatów tenisa stołowego w województwie podlaskim na pierwsze spotkanie w ramach LOTTO Superligi przed własną publicznością. Podopieczni Marcina Jarkowskiego już w najbliższy piątek (29.09.2017 r.) zmierzą się, na dużej hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku przy ul. St. Suchowolca 26, z Kolpingiem Frac Jarosław. 

Mecz ten będzie pierwszą okazją aby zobaczyć nowy nabytek Dojlid, czyli mistrza Indii - Soumyajita Ghosha. W składzie białostockiej ekipy obejrzeć można będzie też znanych z ubiegłego sezonu Wandżiego oraz Pawla Platonowa. Początek spotkania o godz. 18.00. Wstęp wolny.

1 Grand Prix Polski Kadetów - Krosno, 22-24.09.2017 - wyniki

W miniony weekend w Krośnie odbył się I turniej z cyklu Grand Prix Polski Kadetów. W turnieju udział wzięli najlepsi tenisiści z rocznika 2003 oraz młodsi. W turnieju głównym nasze województwo reprezentowały cztery kadetki i jeden kadet. Niesklasyfikowani zostali Kamil Szczuka oraz Michał Łukaszewicz (obaj Ósemka Białystok).

Najlepiej zaprezentował się Piotr Michalski (KTS Wysokie Mazowieckie), który uplasował się na ósmym miejscu. Bardzo dobrze województwo reprezentowała jeszcze Aleksandra Jarkowska (Dojlidy Białystok), która uplasowała się na 12 miejscu.

Czytaj więcej...

ATS rozpoczyna walkę w Ekstraklasie

23 września 2017, czyli już jutro walkę w Ekstraklasie kobiet rozpocznie beniaminek - ATS Białystok. Zespół ze stolicy Podlasia będzie rywalizować z AZS AJD Częstochowa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 na ul. Sokólskiej 1.

W imieniu klubu zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Piknik rodzinny na białostockich Plantach - Białystok, 23.09.2017 r.

Już po raz czwarty UKS Dojlidy Białystok ma przyjemność zaprosić wszystkich sympatyków tenisa stołowego na Piknik Rodzinny. Impreza będzie miała miejsce w najbliższą sobotę - 23 września, w godz. 14:00-16:00, na białostockich Plantach w okolicach ul. Akademickiej.
 
-  Znów chcemy promować nasz klub i tenis stołowy wśród mieszkańców. Tym razem nie spotkamy się na placu przed ratuszem, jak to było w minionych latach, ale dobrej zabawy i wielu atrakcji z pewnością nie zabraknie - mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Główną atrakcją będzie otwarty turniej "Pod Chmurką", z cennymi nagrodami rzeczowymi. Za 1 miejsce do wygrania będzie Torba Podróżna Tibhar o wartości 380 zł, za 2 miejsce okładzina Tibhar Aurus a za 3 futerał-walizka. Oprócz turnieju "Pod chmurką" organizatorzy przygotowali konkursy dla najmłodszych z nagrodami, turniej dla dzieci i wiele innych niespodzianek. Przede wszystkim będzie można pograć w tenisa i zmierzyć się z zawodnikami tenisa stołowego. Będzie można także porozmawiać i zrobić zdjęcie z klubową maskotką i tenisistami Dojlid. W imieniu organizatorów zapraszamy!

Światowa Konferencja Trenerów - Warszawa, 9-10.10.2017 r. - komunikat

Europejska Federacja Tenisa Stołowego we współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego zaprasza wszystkich europejskich trenerów na konferencję, która odbędzie się w Warszawie w dniach 09 – 10 października 2017 r. w hotelu Airport Okęcie [ 4* ]. Konferencja Trenerów jest częścią programu rozwoju ETTU i zasadniczo skierowana jest do wszystkich europejskich trenerów, niemniej trenerzy z innych kontynentów są również mile widziani.

Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł (nie obejmuje noclegu i wyżywienia), lunch 60 zł/dzień.

Ostateczny termin zgłoszeń: 18 września 2017 r. Zgłoszenia wraz z potwierdzeniem opłaty należy kierować do: Olga Polakowska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ze względu na ograniczenia wynikające z powierzchni wykładowej ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy komunikat

W Białymstoku powstanie Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży

Zarząd PZTS docenił wyniki Uczniowskiego Klubu Sportowego Dojlidy Białystok i powołał Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży, który mieścić się będzie przy białostockim klubie. Będzie to trzecie takie miejsce w Polsce po Gdańsku i Drzonkowie.

Jest to efekt starań pracowników klubu oraz wyników sportowych (22 zawodników na Mistrzostwach Polski, 8 medali na Mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowych, ponad 100 punktów sportu dzieci i młodzieży MSiT, 2 miejsce w klasyfikacji klubów w Polsce).

Uchwałę o powołaniu OSSM-u podjął Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego, sześcioma głosami za, przy jednym wstrzymującym się i żadnym głosie przeciwnym. W Białymstoku OSSM-y do tej pory miały tylko badminton i lekkoatletyka.

Robocza wersja terminarzu POZTS na pierwszą część sezonu 2017/2018

Po wstępnych ustaleniach przedstawicieli POZTS został stworzony projekt kalendarza na pierwszą część sezonu 2017/2018 dla województwa podlaskiego, który zostanie ostatecznie zaakceptowany po uwzględnieniu uwag na najbliższym posiedzeniu Zarządu POZTS. - Projekt kalendarza.

Wszelkie uwagi i propozycje zmian prosimy zgłaszać w nieprzekraczalnym terminie do 27.08.2017 r. 

Do dnia 27.08.2017 r. przyjmujemy również zgłoszenia klubów na organizację turniejów wojewódzkich na pierwszą część sezonu 2017/2018. POZTS zapewnia każdemu organizatorowi piłeczki firmy Butterfly. Organizator musi zapewnić halę na minimum 12 stołów. Z poniższej listy imprez należy wybrać te, które chcą Państwo zorganizować. Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej...

Informacje POZTS dotyczące sezonu 2017/2018

POZTS w związku ze zbliżającym się początkiem nowego sezonu 2017/2018, przedstawia Państwu podstawowe informacje, dotyczące uzyskania licencji i zgłaszania drużyn do rozgrywek ligowych
 
Ważne terminy:
- do 10.09.2017 r. - wyrobienie licencji klubowej i licencji dla zawodników/-czek (termin ostateczny dla II ligi)
- do 10.09.2017 r. - zmiana barw klubowych
- do 10.09.2017 r. - zgłoszenie drużyny do rozgrywek II ligi kobiet i mężczyzn
do 24.09.2017 r. - zgłoszenie drużyny do rozgrywek III ligi mężczyzn (w przypadku większej liczby zainteresowanych klubów rozgrywkami II ligi oraz dla zespołów posiadających licencję klubową).
Przypominamy, że podobnie jak w ubiegłym sezonie rozgrywkowym, warunkiem udziału we współzawodnictwie sportowym, organizowanym i prowadzonym przez Polski Związek Tenisa Stołowego i wojewódzkie związki tenisa stołowego jest posiadanie zarówno przez klub sportowy, jak i każdego z zawodników licencji okresowej na bieżący sezon rozgrywkowy (2017/2018).

Więcej informacji w komunikacie POZTS - Pełny komunikat