Komunikat POZTS z dnia 08.04.2021 r.

W związku z przedłużeniem ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 zawieszam do dnia 18.04.2021 r. wszystkie rozgrywki indywidualne i ligowe organizowane przez związek. O nowych terminach tych rozgrywek Zarząd POZTS poinformuje stosownym komunikatem.

Jednocześnie informuję, że w tym sezonie nie będą rozgrywane półfinały i finały Drużynowego Pucharu Polski kobiet i mężczyzn.

Prezes POZTS Jerzy Mazur

Komunikat POZTS z dn. 22.03.2021 r.

Decyzją Zarządu POZTS z dnia 22.03.2021 r. pragniemy poinformować o zawieszeniu rozgrywek drużynowych na szczeblu województwa podlaskiego w tenisie stołowym z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce.

W związku z powyższym:
1. Zawieszone zostają rozgrywki drużynowe od dnia 21.03.2021 r. do 09.04.2021 r. – nowe terminy podane zostaną później.
2. Odwołany zostaje turniej o puchar POZTS z dnia 27.03.2021 r. – nowy termin ustalony zostanie później.
3. Na chwilę obecną mecze, turnieje zaplanowane po 09.04.2021 r. odbędą się w planowanym terminie.

Kalendarz POZTS na okres marzec - czerwiec 2021 - aktualizacja

Przedstawiamy Państwu zaktualizowany kalendarz rozgrywek POZTS na okres marzec - czerwiec 2021 r. Mamy nadzieję, że uda się go zrealizować bez żadnych przeszkód. Jednocześnie przypominamy, że w trakcie wszystkich meczy i turniejów obowiązują przepisy dotyczące bezpieczeństwa związanego z pandemią.

Przypominamy że zawody odbywają się bez udziału publiczności i mogą w nich uczestniczyć tylko osoby posiadające ważną licencję zawodniczą  Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Kalendarz od marca do czerwca 2021 r.

Komunikat POZTS w związku z rozporządzeniem RM z 11 lutego 2021 r.

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 lutego 2021 roku poz. 267 i jego  interpretacją prze PZTS „od dnia 12 lutego 2021 roku każda osoba, posiadająca ważną licencję zawodniczą Polskiego Związku Tenisa Stołowego, będzie mogła uczestniczyć w turniejach organizowanych w ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego, Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego a także w treningach przygotowujących do tychże zawodów” POZTS informuje że wznowione zostają również w naszym województwie rozgrywki drużynowe i indywidualne.

Czytaj więcej...

Komunikat POZTS w związku z przedłużeniem obostrzeń do 14 lutego 2021 r.

W związku z przedłużeniem do dnia 14.02.2021 r. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie obostrzeń Zarząd POZTS informuje o:

  1. przedłużeniu zawieszenia rozgrywek II ligi mężczyzn do dnia 14.02.2021 r. Rozgrywki zostaną wznowione w weekend 27-28 lutego 2021 r.
  2. nie rozgrywaniu II GP województwa seniorów, a prawo startu w II GPP przyznać Gabrieli Dyszkiewicz (UKS ATS Białystok) i Piotrowi Michalskiemu (UKS Dojlidy Białystok) zajmujących pierwsze miejsca w rankingu wojewódzkim seniorów uprawnionych do gry w turnieju głównym zgodnie z wytycznymi PZTS w przypadku braku możliwości organizacji turnieju wojewódzkiego.
  3. tym, że w związku z decyzją Zarządu PZTS o rozegraniu w tym sezonie tylko jednego cyklu Grand Prix Polski w kategoriach młodzieżowych, POZTS zdecydował, że nasze województwo będą reprezentowali zawodnicy, którzy uzyskali awans do GPP w pierwszym cyklu Grand Prix Województwa (żaków, młodzików, kadetów i juniorów).

Pragniemy również poinformować, że najbliższe turnieje, które być może uda się przeprowadzić to będą Mistrzostwa Województwa w poszczególnych kategoriach wiekowych. 

Przypominamy, że zgodnie z aktualnym rozporządzeniem trenować i uczestniczyć w rozgrywkach mogą tylko:

- kadra olimpijska i narodowa,

- zawodnicy zawodowi, którzy utrzymują się z gry w tenisa stołowego

- dzieci posiadające aktualne licencje PZTS.

Pozostałe osoby niestety nie mogą brać aktywnego udziału w rozgrywkach w związku z czym muszą się uzbroić w cierpliwość i nadzieję, że i oni już niedługo staną przy pingpongowym stole.

Ponadto informujemy, że do dnia 10 lutego 2021 r. przyjmujemy zgłoszenia do Pucharu Polski kobiet i mężczyzn.